Aktivist Eğitimleri


 *Aktivist Eğitimlerinin amacı, 18-30 yaş aralığındaki toplumsal cinsiyet eşitliği ve LGBTİ+ hakları alanında aktivizm çalışmaları yürütmek isteyen üniversite öğrencilerinin teori ve uygulama açısından güçlenmesini amaçlamaktadır. Eğitimler Yeryüzü Kalkınma Kooperatifi bünyesinde gerçekleştirilecektir. Kooperatif gönüllü eğitimlerinin ilk ayağını oluşturmaktadır.

*Eğitim içeriği, toplumsal cinsiyet ve toplumsal cinsiyet eşitliği/eşitsizlikleri, Türkiye'de ve Dünya'da kadın ve LGBTİ+ hareketi, Feminist Kuramlar ve Queer Kuram, Aktivizm Yürütmek ve Aktivizm Faaliyetleri, Queer Eylemlilik, Feminist Aktivizm ve son olarak Türkiye'de ve Dünya'da toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hakları ve LGBTİ+ hakları bağlamında yasal düzenlemeler/hukuki kazanımlar konularının yer aldığı bir içerikten oluşmaktadır.

*Programa son başvuru tarihi 5 Mayıs 2019 olup, mülakatlar 11-12 Mayıs aralığında gerçekleştirilecektir. Aktivist Eğitimi , 18-19 Mayıs 2019 ve 25-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında iki hafta sonu saat 10:00-17:00 arasında toplam 24 saatlik teorik ve uygulamalı bir eğitim programı yürütülecektir.

*Kontenjan: 20 kişi

*Eğitime Katılım Kriterleri: Eğitimlerde devam zorunludur ve katılımcılara eğitimin sonunda katılım belgesi verilecektir.

*Katılımcılar, öncelikle eğitim katılım formu doldurularak tarafımıza iletilen başvuruları doğrultusunda gerçekleştirilecek mülakat sonrasında seçilecektir.

***TERRA INCOGNITA AKTİVİST EĞİTİMLERİ SİVİL DÜŞÜN AB PROGRAMI DESTEĞİYLE YÜRÜTÜLMEKTEDİR VE ÜCRETSİZDİR.

***AYRICA EĞİTİM SÜRESİNCE KATILIMCILARA ÖĞLE YEMEĞİ VE ANA İKRAMLAR SUNULACAKTIR.

LINK: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeE76555aWk0a8K4eda6duHhngtw286SrSLmJsgqhzv8iPymA/viewform?vc=0&c=0&w=1


Galeri